O nas

 

Witamy na stronie Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach -Zdroju, placówce oświatowej Powiatu Kłodzkiego. Placówka przeznaczona jest do turnusowego pobytu dzieci, wspomaga wychowanie, opiekę szkolną i rodzinną. Ukierunkowana na profilaktykę problemów dzieci, edukację ekologiczną i regionalną, promowanie zdrowia oraz aktywnych form wypoczynku dziecięcego.

Placówka posiada 104 miejsca noclegowe w pokojach 2, 3 i 4 osobowych; jadalnię, 4 sale lekcyjne z pomocami dydaktycznymi, bibliotekę, świetlice, boisko sportowe, salę dyskotekową, plac zabaw z urządzeniami sportowo – rekreacyjnymi, boisko do siatkówki, plac ogniskowy.

Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną zapewniającą całodobową opiekę nad dziecmi oraz realizację programu nauczania w zakresie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Funkcjonujemy nieprzerwanie od 1949r. przyjmując dzieci z całego kraju i zagranicy. Ośrodek położony jest w strefie uzdrowiskowej w pobliżu Parku Zdrojowego, otoczony Górami Bytrzyckimi i Orlickimi. Usytuowanie naszego ośrodka daje duże możliwości bezpośredniego kontaktu dzieci z przyrodą. Klimat bodźcowy i górskie powietrze ma działanie antyalergiczne wpływające na poprawę stanu zdrowia dziecka.

Dzieci mają możliwości poznania najbardziej atrakcyjnych miejsc w najbliższej okolicy z unikalnymi w skali europejskiej ciekawostkami takimi jak: